Tesettür Mont

Tesettür mont günümüzde modern giyime ayak uyduran tesettürlü kadınların tercihleri arasında yerini alıyor. Birbirinden harika tasarımları ve modelleriyle tesettürlü kadınların vazgeçilmezi olarak günümüze damga vuruyor. Ayrıca her tür aksesuar ve diğer tesettür giyim parçalarıyla kolayca kombinlenebilir. Bu sebepten dolayı tesettür mont kadınların vazgeçilmez tesettür giyim parçalarından birisi haline gelmiştir.

 

Kaz Tüyü Mont Yıkama Rehberi

Kadın kaz tüyü mont yıkama hakkında birçok kadın bilgi sahibi olmak istiyor. İlk olarak bu tür montların yıkanmasında dereceye dikkat edilmesi gerekiyor. Montun yıkama sıcaklığı kesinlikle 30 derecenin üzerine çıkmamalıdır ve genel yıkamalar 30 derecede yapılmalıdır. Montun fermuarı kapatılmalı, kapüşonu varsa eğer çıkarılmalıdır. Daha sonrasında katlanarak makineye yerleştirilmelidir. Ayrıca montun daha kabarık görünmesini isteyen kişiler montla beraber makinenin içerisine birkaç adet tenis topu koymalıdır. Böylelikle mont daha kabarık ve canlı görünecektir.

 

Tesettür Mont Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettür mont seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Bu hususların başında tesettür mont kalitesi ve rengi yer alıyor. Göz alıcı bir renk ve kaliteli kumaş seçimi yapılmalıdır. Bunların yanında birde uzunluğu önemlidir. Kişilerin kendi boylarına uygun bir uzunluğa sahip mont modelini seçmelerinde fayda vardır. Böylelikle daha güzel bir görüntü kazanılmış olunur.

Uzun mont kadın olarak geçen tesettür montlarında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise içindeki yün kısmıdır. Kaz tüyü tercih edilirse eğer kış aylarında daha sıcak tutar ve günlük gezintilerde herhangi bir sorun yaşanmaz.

 

Tesettür Mont Özellikleri Nelerdir?

Tesettür mont özellikleriyle de dikkatleri bir hayli üzerine çekiyor. Bu montlar, yapıları gereği kişilerin daha rahat hareket etmelerini sağlar. Rahat bir şekilde yürüyüş yapılabilir. Ayrıca dar olmamasından kaynaklı olarak kişilerin omuzlarını ve bel kısımlarını sıkmaz.

Kadın kışlık mont türleri arasında yer alan tesettür montları, soğuk aylarda kişileri sıcak tutar. Sadece bel kısmıyla kalmayıp diz kısımlarını ve kalça kısımlarını da sıcak tutar. Böylelikle kış aylarının dondurucu soğuklarından etkilenmek gibi bir durum söz konusu olmaz.

 

Tesettür Mont Kombinleri Nasıl Yapılmalıdır?

Tesettür mont kombinleri yapılırken mutlaka kombin parçalarındaki renklere uygun renklerin tercih edilmesi gerekiyor. Şal veya başörtüsü kesinlikle tesettür mont rengiyle uyumlu olmalıdır. Açık renk mont tercih eden kişilerin, bu montun rengini öne çıkaracak ya da rengiyle uyum sağlayacak şal ve başörtüsü seçmeleri gerekiyor.

Tesettür mont kombinlerinde iç kısma giyilecek olan parçaların da rengi son derece büyük önem arz eder. Bu renklere uygun renklerde kazaklar ve yelekler tercih edilmelidir. Ayrıca aksesuarlar da kombinlerin daha iyi görünmesini sağlar. Çanta, ayakkabı ve takılar montla eşdeğer özelliklere sahip olmalıdır. Açık renk bir kazağın üzerine koyu renklerde montlar tercih edilmelidir.

 

Tesettür Mont Fiyatları 2023

2023 yılı içerisinde mont fiyatlarından belli bir oranda artışlar söz konusudur. Ancak bu artışlar kişilerin alım gücünü olumsuz yönde etkilemez. Ayrıca fiyat artışları 2022 yılından ufak bir miktar daha yüksek olacak şekildedir. Örneğin 2022 yılında kadın ince mont kürklü mont kadın fiyatıyla 2023 yılında hemen hemen aynıdır. Ufak bir miktar oynamalar mevcuttur.

Ortalama 1000 TL olan tesettür montları, kalitesine göre fiyat değişikliği gösterebiliyor. Öyle ki üründe tercih edilen kumaş, kullanılan aksesuarlar ürünün fiyatını belirleyen en etkin faktörlerdir. Ancak kaliteli bir ürüne sahip olmak isteyen kişilerin bin TL gibi bir fiyatı gözden çıkarmaları gerekir. Genel olarak dış piyasa ele alındığında, tesettür montların fiyatlarının son derece uygun olduğu anlaşılıyor. 2023 yılında da tesettür montlar oldukça uygun fiyatlı satışa sunuluyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR